Susam Yağı Kullananların Yorumları

Susam yağı kullananların yorumları

Susam yağı kullananların yorumları ile susam yağının faydalarından bahsettiği bu yazımızda susam yağının cilde faydaları, hastalıklara faydaları, saça faydaları, kirpiğe faydaları ve daha pek çok faydasından bahsetmenin yanı sıra kullanım şekillerinden de söz edeceğiz. Ayrıca susam yağı kullanan kişilerin yorumlarına ve deneyimlerine de yer vereceğimiz bu yazımıza sizde yorumlarınız ile destek verebilirsiniz.

Susam yağının faydaları:

 • Şeker hastalığı için faydalı olduğu bilinmektedir.
 • İyileştirici özelliği genellikle yaralar için kullanılmaktadır.
 • Tırnak kırılmalarına karşı etkilidir.
 • Tüm deride oluşabilecek mantar enfeksiyonuna karşı iyi bir koruyucudur.
 • Saç dökülmelerine ve cansızlığına iyi gelmektedir.
 • Tıpkı saçlarda olduğu gibi kirik ve kaş bakımında da oldukça etkilidir.
 • Doğal bir bronzlaştırıcı yağdır.
 • Yaşlanma karşıtı etkisi uzun yıllardır bilinen ve bronzlaşma esnasında koruyucu etkisinden de faydalanılarak kullanılır.
 • Yavaş çalışan bağırsaklar için bağırsak motilite arttırıcı ve kabızlık önleyici olarak kullanılmaktadır.

Susam Yağı Nasıl Kullanılır:

 • Susam yağı; saç, kaş ve kirpik bakımında direkt olarak uygulanacağı gibi diğer bakım yağları ile de kullanılarak etkisi artırılabilir.
 • Susam yağının doğal koruyuculuğu ile bronzlaşma yağı olarak kullanabilir, güneşin zararlı uv. ışınlarından korunurken doğal bronzlaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Günde bir çay kaşığı kadar içildiğinde bağırsakların çalışması hızlandırılmış olur.
 • Kırılan ve güçsüzleşen tırnaklara masaj yaparak uygulandığında tırnak güç kazanır.
 • Mantar enfeksiyonunu önlemek için deriye masaj yolu ile uygulanır.

Susam yağı kullananların yorumları

Ayça Ş: Susam yağını saçlarımdaki kepeklenme sorunu için kullanıyorum. Haftada bir defa tüm saç diplerime uyguluyorum ve yarım saat bekledikten sonra saçlarımı yıkıyorum. Sonuç harika! Tek bir tane kepek bile yok.

Adem B: Ayaklarımda yaşadığım mantar sorununu hafifletiyor ve kaşıntıyı durdurup daha normal bir seyirde devam etmemi sağlıyor.

Selen T: Kuaför olduğum için müşterilerimin tırnaklarının güçsüz olduğunu öğrendiğimde bu yağ ile masaj yapıyorum ve birkaç gün sonra bana haber vermelerini istediğimde dönüşlerin hepsi olumlu oluyor. Bu yağı herkese tavsiye ederim.

Nida C: İlaç tedavisinden önce son çare olarak kullandığım susam yağı sayesinde artık çok daha rahatım. Susam yağı bağırsaklarımı ve dışkılama alışkanlığımı normale çevirdi.

Adile E: Ben hem ellerimi hem de tırnaklarımı bu yağ ile ovalıyorum. Ellerim yumuşacık tırnaklarım ise çok sağlıklı oluyor. Fakat uyguladıktan sonra güneşe çıkmıyorum. Esmer bir el istemem ne de olsa 🙂

Kazım D: Susam yağı kullananların yorumları arasında en farklı biçimde susam yağı kullanan herhalde benim. Susam yağı kullanmaya kirpiklerim kısa ve dökülme eğiliminde olduğunu fark ettiğimde kullanmaya başladım. Kirpiklerim zamanla güçlendi ve boyları uzadı bu şekilde susam yağı kullanıcı yorumları arasında başkalarına faydası olur umudu ile kendi deneyimimi eklemek istedim.

Cansu D: Susam yağı kullanmaya daha 13 yaşımda başladım saçlarımın güçsüz ve seyrek olması nednei ile komşumuz Hanzade teyze tarih okumayı çok sevdiği için mutlaka saçlarımı gürleştirmek için susam yağı kullanmamı ve bu formülün saraylarda baştellak tarafından bütün cariye ve prenseslere önerilen etkisi kesin ve kanıtlanmış bir yöntem olduğunu söyledi. Ve onun bunları bana söylediği yıllardan bu yana düzenli olarak soğuk sıkım susam yağı kullananlar içinde yerimi aldım.

Feride B: Susam yağı saça faydaları konusunda yapılan yorumlardan dolayı etkilenerek saçlarıma susam yağı kullanmaya başladım. İyi ki saçlarıma susam yağı kullanıyorum diyorum artık çünkü susam yağı saçlarımı hem kuvvetlendirdi hem de parlaklığını ve dolgunluğunu arttırdı. Haliyle susam yağı saçlarıma, saç diplerime ve cildime oldukça iyi geldi saçlarının özel bakıma ihtiyacı olan herkese öneririm.

Demet A: Annem yıllardır saçlarına susam yağı kullananlar arasındadır. Genç kızlık yıllarımda bana da annem çokca söylerdi ancak o zamanlar aklım bir karış havada şampuan dışında bir şey kullanmam derdim şimdi ise yaş kemale erdi saçlar dökülmeye, kırılmaya başladı derken susam yağı saça faydaları hakkında makaleler okudukça kendim susam yağını düzenli olarak kullanmaya başladım.

Kamile C: Susam yağı kullananların yorumları ile kendime susam yağı ile saç bakım kürü hazırladım halen kullanıyorum formülü biraz kendime özel isteyen olursa konu altına yorum bırakırlarsa ulaştırmaya çalışırım. Ancak formülde her zaman soğuk sıkım Güney Doğu Bölgesi Hakkari Çukurca susamı kullanmaya özen gösteririm. En çok faydalı sesamin, Vit E ve doğal aromatik yağların bu bölgenin organik susamlarında olduğunu düşünüyorum.

Hakikat M: Susam yağının faydaları için araştırma yaptığımda susam yağı kullananların yorumları ile çok etkilendim. Adana’da tarlamıza susam ekimine başladım. Artık her yıl soğuk sıkım 3 ton susam yağı üretimi yapıyorum ve çok mutluyum.

Zeynep K: Susam yağının faydalarını anlamak için illaki susam yağı kullanıcı yorumlarını okumak gerekmez sanırım, Adana ve Tarsus yöremizde susam yağı kullanımı konusunda nenelerimizden gelen bir gelenek vardır ve düzenli kullanımı ile elde edilecek faydaları genellikle detaylı olarak bilinir.

Susam yağının el, yüz ve saçlarınıza güvenle sürebilir hem besleyici hem parlaklık ve yenilenme sağlayan anti oksidan etkilerinden böylelikle kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Susam yağı özellikleri, yağın organik olup olmaması veya soğuk sıkım olup olması gibi farklı şekillerde değişkenlik gösterebilir.

Susam yağı kullananların yorumları
Susam yağı kullananların yorumları ve susam yağının faydaları
error: Kopyalamak mümkün değil !