Takma Kirpikler

Çoğu güzellik uzmanı ve estetisyenlerce her kadın her yaşta güzeldir ve güzellik insanın yaratılıştan sahip olduğu en büyük hazinesidir.Fakat çoğu kadın sahip olduğu hazine ile yetinmez ve makyaj gibi cilt ve sağlık açısından çok tehlikeli bir yönteme başvurur. insanların güzelliklerinin ve ruhunun derinliklerinin aynası niteliğinde olan gözler makyaj sırasında atlanmamaktadır. Makyajın çok tehlikeli olmasına karşın çok daha tehlikeli olan göz ve çevresine yapılan makyajlardan birisi olan takma kirpik uygulaması  ve çeşitleri şu şekildedir;

Bu yöntemlerden biriside takma kirpiklerdir. Takma kirpikler kimyasalların göze en fazla yaklaştığı bir makyaj uygulamasıdır. Takma kirpik uygulaması yapıştırıcı kullanılarak kirpiklere sabitlenir. Fakat takılan bu kirpiklerin bir ömrü bulunmaktadır. Ömrünü dolduran bu kirpikler düşmekte veya yerine yenisinin takılması gerekmektedir.

Takma kirpikler iki çeşittir. Birisi ipek kirpik olarak bilinen uzun sürelli kalıcı kirppiklerdir. Bu kirpiklerin ömrü 6 aya kadar çıkabilmektedir. Fakat geçici kirpik olarak bilinen çeşitleri ise aynı gün çıkarrılmalıdır. Çıkarılmadığı taktirde bir kaç gün içerisinde düşebilmektedir.

İpek kirpikler/kalıcı kirpikler; bu kirpikler kirpiklere tek tek tellerin yapıştırılması sureti ile yapılabilmektedir. Bu şekide yapılan takma kirpikler çok daha uzun ve kalıcı olmaktadır.

Geçici kirpikler ise 3 veya 4 tellik takma kirpiklerin kalıp olarak yapıştırılması ile yapılabilir. Montalama usulu parçaların göz kapaklarının altına yapıştırılması şeklinde yapılır.

Geçici kirpikler olsun ipek kirpikler olsun kullanılması oldukça tehlikelidir. Doğal dahi olsa cilt bakım maskelerinin dahi göze temas ettirilmemesi ve ya göz için kullanılabilecek ilaçların dahi sınırlı olması göz önüne alındığında göz kapaklarının alt kısımlarına yapıştırıcı kullanılması ne derece sağlıklıdır herkes tahmin edebilmektedir. İnsn vucudunda çözücü özelliği olan salgılar yapılmaktadır. Ter, göz yaşı gibi salgılar bu yapıştırıcıları çözebilmektedir. Çözülen bu yapıştırıcı ve kimyasallar göze ve göz kapaklarında içerilere uzanan kanallar aracılığı ile göze zarar verilebilmektedir

Tüm bu tehlikelerine karşı takma kirpik uygulaması oldukça yaygındır. Eğer kendinizi mecbur hissediyor ve kullanıyor iseniz kirpiklerinizi çıkarabildiğiniz kadar erken çıkarmanız gerekmektedir.kesinlikle gözlerinizde uyumamaya dikkat etmelisiniz.

Takma kirpikler ve içerdiği riskler konulu yazı
Takma kirpikler ve içerdiği riskler konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !