Tırnak Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Kadınlar için güçlü tırnaklar ve bakımlı tırnaklar çok önemli. Peki erkekler için ne kadar önemli? Tırnaklarımız bir tek kırıldığında değil her zaman önemli. Bir defa tırnaklar sağlığımızın göstergesi. Birçok hastalık kendini ilk olarak tırnaklarımızdan belli eder.

 

Tırnakları güçlendirmek diplerini canlandırmak doğal yöntemlerle çok pratik ve kolay. Öyle güzellik merkezlerine bırakılan tonlarca para kadar da harcama yapmıyorsunuz. Her şey mutfağınızda saklı. Tırnaklarınızın eskisi kadar kuvvetli ve sert olmasını ya da artık kırılmasını istemiyorsanız işte size çok kolay ve pratik birkaç doğal tırnak bakımı önerisi.

 

 

Doğal tırnak bakım önerileri

1 – Mutfakta salatanızı doğradıktan sonra mutlaka limonu sıkarsınız. Sıkılmış ve sadece posası kalmış limonu hemen çöpe atmayın. Parmaklarınızın kabuğun içine sokup mutlaka beş on dakika kadar bekletin. Bu sırada sanki limonu sıkıyormuşsunuz gibi içinde tırnaklarınızı hareket ettirin. Limon tırnaklarınızın sertleşmesini sağlayacak.

 

2 – Karbonat ile tırnaklarınızı beyazlatabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir çay bardağı ılık suyun içine 3 çay kaşığı karbonatı koyup karıştırın ardından parmaklarınızı karbonatlı suyun içine daldırın ve bekleyin. Her iki eliniz de minimum 10 dakika kadar bu suyun içinde beklesin. Tırnaklarınızın beyazladığını fark edeceksiniz.

 

3 – Zeytin yağı ile tırnak diplerini besleyerek sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. zeytin yağının içine damlatacağınız birkaç damla limon suyu ile de güçlendirme işlemini de yapabilirsiniz.

 

4 – Gül suyu ile tırnak diplerinizi ovalayın. Bu sayede daha yumuşak tırnak etlerine kavuşursunuz. Manikür esnasında bu işlem çok işinize yarayacak.

tirnak-bakimi-icin-dogal-yontemler
Doğal tırnak bakımı yöntemleri.

 

error: Kopyalamak mümkün değil !