Vücut Bakımı İçin 10 pratik öneri

Pratik Vücut Bakımı Önerileri Evde Çabuk

1. Sırt ve göğüs bölgesindeki sivilceleri iyileştirmek için haftada 1 kez kil maskesi yapmanız yeterli olacaktır. Aktar veya doğal ürün satanlardan alabileceğiniz kili, kuru cildinize uygulayın. 1 saat bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Kuru cilde sahipseniz, maske sonrası cildinizi mutlaka nemlendirin.

2. Vücudunuzdaki ölü derileri temizlemek, teninize zindelik kazandırmak istiyorsanız doğal liften üretilmiş, uzun saplı keseleri tercih edebilirsiniz. Banyoya girmeden kuru cildinizi çok bastırmadan keseleyin. Ilık suyla banyo yaptıktan sonra bebe yağı sürerek nemlendirin.

3. Günün yorgunluğunu üzerinizden atmak, tazelik hissini yaşamak istiyorsanız lavanta özü yağı mucizesini deneyebilirsiniz. Banyo suyunuza bir miktar lavanta yağı ekleyip yıkanın. Cildiniz nemlenecek ve ruh haliniz rahatlayacaktır. Lavanta yağı ile masaj yapmak da aynı etkiyi yaratacaktır.

4. Epilasyon sonra vücudunuzda oluşan kızarık ve acı hissini azaltmak için tatlı badem yağı sürmeniz yeterlidir. Kızarıklığın geçmesini sağlarken teninize ipeksi bir dokunuş kazandırır.

5. Banyo tuzları hem ekonomik hem de etkili bir rahatlama yöntemidir. Kozmetik ürün satışı yapan dükkânlardan ya da aktarlardan alacağınız banyo tuzunu küvetteki sıcak suya ekleyin, rahatlamanın keyfini yaşayın.

6. Dirsek, topuk gibi bölgelerde neredeyse hiç yağ bezi yoktur. Bu nedenle kolayca kuruyup, çatlayabilirler. Ellerinize krem sürerken dirseklerinize de sürmeyi unutmayın. Topuklarınızı yumuşatmak için yatmadan önce bolca vazelin sürüp pamuklu çorap giyin. Sabah uyandığınızda ayaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

7. Ojenizin hemen kurumasını istiyorsanız soğuk su ve buz dolu bir kabın içinde yaklaşık 1 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

8. Tırnağınız kırıldığında uygulayabileceğiniz iki çözüm var kesmek ya da törpülemek. Böyle durumlar için dolabınızda mutlaka takma tırnak bulundurun. Bir tırnağınızı keserseniz diğeriyle orantısız görünür. Takma tırnağınız varsa yeniden kusursuz tırnaklara sahip olursunuz.

9. Parfümünüzün daha kalıcı ve güzel kokması için boynunuza, diz kapaklarınızın arkasına ve saçlarınıza sürebilirsiniz.

10. Tüylerinizi jiletle alacaksanız ilgili bölgeye bir miktar bebe yağı sürüp dağıtın. Bebe yağı; hem cildinizin tahriş olmasını önler hem de tüylerin kolayca alınmasını sağlar.

error: Kopyalamak mümkün değil !