Yağ Yakan 6 Çorba Tarifi – 2

4- Üç Baklagil Çorbası

Herkes üç baklagil salatasını duymuştur, ancak üç baklagil çorbası kalori takviyesi olmadan açlığınızı bastırmaya yardımcı olacak lezzetli bir alternatiftir.

Fasulye, mercimek, bezelye ve yarma yağ yakmanız için sindirimi düzenler ve bu baklagiller kas büyümesini teşvik etmesi için çorbaya eklenir.

Çorbayı yapmaya başlamadan birkaç saat önce bu baklagilleri iyice kaynatın.

İpucu: Baklagillerin midenizde gaz yapmasını önlemek için iyice kaynatın ve bunlar kaynarken içerisine bir miktar patates veya havuç ekleyin, çorbayı pişirmeye başlamadan önce bu patatesi ya da havucu çıkartın.

Baklagiller piştikten sonra suyunu boşaltın ve bir tencerenin içine aktarın, düşük sodyumlu tavuk suyunu ya da tavuk bulyonu ekleyin, çorbanız için seçtiğiniz lif ve protein bakımından zengin sebzeleri doğrayın.

Bu çorba hem sizi tok tutacak hem de yağ yakmanızı sağlayacak.

 

Malzemeler:

  • Yarım bardak fasulye
  • Yarım bardak mercimek
  • Yarım bardak bezelye tanesi ya da tavuk suyu veya et suyu
  • 1 soğan
  • 2 havuç
  • ¼ lahana
  • 2 kırmızı dolmalık biber

 

 

5- Kinoa (Quinoa) Çorbası

Kinoa, kan şekerinizi yükseltmediği gibi, düşük kalorisi ile de yenilebilecek en iyi kepekli tahıllardan biridir. En sevdiğiniz yeşillikleri kullanarak basit bir sebze çorbası yaparken içerisine bir miktar da kinoa ekleyebilirsiniz.

Bu lifli tahıl vücudunuzdaki yağları yok etmek için onları eritmeye yardımcı olacaktır.

Tahıl proteini çok yüksek olan kinoa çorbasını yiyerek, bu çok güçlü yağ yakıcı tahıl ile vücudunuzdaki yağlardan kurtulabilirsiniz.

 

 

6- Domates Çorbası

Domates çorbası kalorisi düşük bir besindir ve en iyi yağ yakıcı çorbalardan biridir. Kalorinin az olması demek lif miktarının fazla olduğu anlamına gelir, bu da yağ yakmak için iyi bir nedendir.

Çorbayı yaparken kreması için çok az süt ve tereyağı kullanabilirsiniz, ancak sarımsak, soğan, baharat ve yeşil otlardan bolca ekleyebilirsiniz. Eğer biber de eklerseniz, biberdeki kapsaisin proteini çorbanın yağ yakıcı özelliğini artıracaktır.

Bu çorbalarda rahatça sindirilebilen bazı temel yağlar vardır, ama bunlar mutlaka alınmalı ve vücudun direnci için gereklidir. Bu çorbalar diyet süresince tok kalmak için harika besinlerdir, ayrıca yağ yakmak için de son derece etkili bir çözümdür.

 

 

Bu yazının diğer bölümü:

– Yağ Yakan 6 Çorba Tarifi – 1

Diyet süresince rahatlıkla yiyebileceğiniz yağ depolarını eritici çorba tarifleri.
Diyet süresince rahatlıkla yiyebileceğiniz yağ depolarını eritici çorba tarifleri.
error: Kopyalamak mümkün değil !