Yağ Yakıcı Çaylar ve Deneyenlerin Yorumları

Kozmetikten sağlığa artık birçok alanda insanlar bitkisel olanı kullanmak böylece organik ürünlerle şifa bulmak istiyorlar. Her alanda olduğu gibi zayıflama konusunda da bitkisel çaylardan yararlanabilirsiniz. Yağ yakıcı çaylar, içeriğindeki birçok etken madde sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamanın yanında yağların hızlı bir şekilde yakılıp bedenin şekillenmesine de yardımcı oluyor. Elbette bu çaylar tek başına mucizevi bir etkiye sahip değil. Çayın etkili olabilmesi için yaşam şeklinizi değiştirmeniz, beslenme biçiminizi gözden geçirmeni gerekir. Elbette sağlıklı kilo vermenin en önemli şartı diyete eklenen spor ve egzersiz.

Zayıflama konusunda her şeyi deneyen bazı kişiler vücutlarını bu konuda destekleyecek ek gıdalara da ihtiyaç duyuyorlar. Zayıflama çaylarının en büyük özelliği diyet esnasında iştahı azlatması ve sürekli oluşan açlık hissini bastırması. Bazı bitkisel çaylar ise zaten içeriğinde olan maddeler sayesinde direkt olarak vücudumuzdaki yağ hücrelerine etki ederek bu yağların parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlıyor.

 

 

Yağ Yakan Bitki Çayları Nasıl Kullanılır?

Yediklerinize dikkat etmeden ve günlük kalori miktarınızı azaltmadan bu çayların etki etmesi neredeyse imkansız. Bu sebeple birçok uzman bu tarz çayların diyet esnasında alınması gerektiğini belirtiyor. Çayları günlük yaşantınız esnasında alabilir, dilerseniz içine kendi istediğiniz takviyeleri de yapabilirsiniz; fakat her bitkinin vücutta yapacağı etki kişiden kişiye değişebilmekte ve bazıları da yan etkilere bile sahip olabilmektedir. Mesela kilo verilirken çok kullanılan yeşil çay kimi zaman geç saatlerde içildiğinde uykusuzluğa da neden olabilir.

Yine kafein miktarı yüksek olan çayların sık sık tüketilmemesi gerekir. Bu çayların 2-3 bardaktan fazla içilmesi bazı kişilerde mide yanması, uykusuzluk, kusma veya çarpıntıya da neden olduğu unutulmamalıdır. Yani her şeyde olduğu gibi bitkisel çayları tüketirken de aşırıya kaçmamalısınız. Yine eğer düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa çayı içmeden önce mutlaka bir doktora danışın. Çünkü yapılan araştırmalar bu çayların depresyon, kolesterol, şeker veya kalp gibi rahatsızlıkları olan kişilerin kullandıkları ilaçların etkisini artırdığını veya azalttığını göstermektedir.

 

Hangi Çaylar Yağ Yakar

  • Yaban mersini çayı
  • Oolong çayı
  • Ebegümeci çayı
  • Yeşil çay
  • Gül çayı
  • Nane çayı
  • Pu-erh çayı
  • Beyaz çay

 

 

Yağ yakıcı çayları kullananlar

C. M. : Düzenli olarak kullandım. Diyeti ve egzersizi ekleyerek 15 günde 4 kilo vermeyi başardım.

T. H. : Mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Çünkü aşırı kullanım mideye ve vücuda oldukça zararlı. Etkisi tam olarak bilinmeden kullanılmamalı.

Zayıflatan bitki çayları ile daha hızlı kilo verebilirsiniz.
Zayıflatan bitki çayları ile daha hızlı kilo verebilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !