Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling

Yağlı ciltler sivilce başta olmak üzere bir çok sorun için potansiyel tehlike içerirler. Bu durumda cilt sorunları ve lekelere de bir o kadar gebe olduğunu gösterir. Bu nedenledir ki yağlı ciltler diğer cilt tiplerine oranla peelingler ve maskelere daha ziyade ihtiyaç duyarlar.

Eğer yağlı cilt sahibi iseniz ve cilt lekeleri ve yara izleriniz var ise evde kendi imkanlarını ile hazırlayabileceğiniz peeling tarifleri şu şekildedir;

 

 

Kahve ile peeling

Bir kahvenin kırk yıl hatırı olur derlerdi de inanmazdık. Keyifle içtiğiniz kahvenin telvesinin kırk yıllık sorununuza çözüm üretebileceğini nereden bilebilirdik ki!

Kahve sonrası fincanda kalan telveyi gözlerinizi muhafaza ederek tüm yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Bu süre yaklaşık olarak 10 dakikaya tekabül etmektedir. Kuruduktan sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Günlük olarak yaptığınız taktirde kısa süre içerisinde parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmuş olursunuz. Maskenin uygulama öncesinde içerisine bir miktar zeytin yağı yada diğer bitkisel yağlardan ilave ederseniz peeling işlevinin yanı sıra cildinize de etkili bir bakım uygulamış olursunuz.

 

 

Limon, tuz ve şeker ile hazırlanan peeling maskesi;

Sağlıklı ve güzel bir yüze sahip olmak ne çok zor nede çok maliyetlidir. Sadece küçük araştırmalar ile elde edebileceğiniz bilgiler ışığında harika ciltlere sahip olabildiğinizi görebilirsiniz. Evde kendi imkanlarınız ile güzelliğinizi katlayabileceğiniz bir peeling yöntemi de şeker, tuz ve limon kullanarak hazırlanacak olan peeling maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak için ise .

  • Bir kaşık tuz
  • Bir kaşık şeker
  • ½ limon

oranlarında olmak kaidesi ile karıştırıyoruz. Gene bütün cildimize göz ve çevresini korumak kaydı ile sürüyoruz. Ve takriben 15 dakika kadar bekleyip el yordamı ile cildimizi ovalıyoruz. Yüzümüze sürdüğümüz maskenin tamamen kalmadığı kanaatine vardı isek cildimizi ılık su ile duruluyoruz.

Görüldüğü üzere sağlıklı olmak ve sağlıklı ciltlere sahip olmak çok zor değildir. Sadece küçük zamanlarınızı değerlendirip ufak araştırmalar yapmanız yeterli olacaktır. Bugün herhangi bir güzellik merkezinden destek almak isteseniz ve size peeling tedavisi uygulasalar ne kadarlık fatura ile ayrılırsınız ve yukarıdaki metotları deneseniz ne kadar maliyet size yansır değerlendirmesi size kalmış saygılarımızla…

yağlı ciltler ve cilt temizliği konulu yazı
yağlı ciltler ve cilt temizliği konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !