Yanık Tedavisinde Muhteşem Çözüm

Yanık çok ciddi bir cilt ve beden sorunudur. İleri boyutları Allah vermesin feci ölümlere neden olabilmektedir. Ve bu konuda kesinlikle en yakın hekimlere ulaşılmalıdır. Yanık deride oluştuğu bölgeye göre ciddiyeti ve tedavi şekli değişmektedir. Üst tabakalarda olanlarına müdahale edilebilirken alt tabakalarda oluşanları acilen en yakın sağlık kuruluşlarına götürülmelidir.

Evinizde bir kaza oldu ve sizin yada ailenizden birinin eli yada herhangi bir yeri yandı. Ne yapabilirsiniz. Halk arasında uygulanan bazı yöntemler olsa da bunlar oğlu kişiler ve hekimler tarafından red edilmektedir. Örneğin diş macunu sürmek ve salça sürmek acıyı daha da artırabileceği kanaatindeler.

 

Bugün bazı bölgelerde itfaiyecilere eğitim olarak verilen bir konu anlatılacaktır.

Bir kişi elini feci bir şekilde yakar ve ağrı şiddetlidir. Bilinci ve sağduyusunu kaybetmeden dolaptan soğuk su ve buzları alır ve eline bastırır. Bu arada dolaptan aynı zamanda bir kaç yumurta da çıkartır. Yumurtaları kırıp beyaz kısmını alır. Ve yumurta akının içerisine yanan elini bastırır. Birkaç defa acıya rağmen aynı şeyi yapar ve kısa süre sonra yaranın ne acısı kalır ne de iyileştiğinde izi.”

Bu yöntem itfaiyecilere ders olarak anlatılmaktadır. Öncelikle ne olursa olsun esas önemli olan sağ duyunun kaybedilmemesidir. Şoka girme olarak adlandırılan psikolojik etkilenmenin şiddetli olması kendinizi teslim etmeniz demektir. Sağ duyunun korunması için ise bilgi düzeyinizin yüksek olması gerekir. Çünkü insan bildiğinden korkmaz. Bir problemi ne kadar tanırsanız o kadar cesur olursunuz. Bir çocuk abisi ile kavga eder. Hatta bazen dayak da yer ama abisinden korkar mı hayır. Çünkü abisi onun bu dünyada en çok tanıdığı birkaç kişiden birisidir.

Bu nedenle sitemiz her türlü problem hakkında geniş bilgiler vermektedir. Öyle ki tüm yöntemlerde nerede ise o probleme dair yeterli teknik bilgiler içeren açıklamalar ve doğal tedavi önerileri eksiksiz ifade edilmektedir.

Doğal yanık tedavisi konulu yazı
Doğal yanık tedavisi konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !