Yara İzlerine Karşı Doğal Krem

Yara izleri çok çeşitli nedenlerden dolayı vücudun herhangi bir yerinde çeşitli boyutlarda oluşabilir. Estetik kaygıya neden olan bu izlerin iyileşmesi mümkün olan zamanda müdahale edilerek geçirilmeye çalışılması gerekir. Çünkü kalıcı hale gelen izler için geç müdahale etmek pek fazla çözüm sağlamayabilir. Ciltte oluşan deformasyonlar diyebileceğimiz yara izleri aslında cildin o bölgesindeki ölü hücrelerdir. Bu ölü hücrelerin atılması ve yerine taze, canlı hücrelerin getirilmesi için bazı doğal yöntemler vardır. Sizlere bu yazımızda yara izlerine doğal krem tarifleri sunarak hem estetik görünümünüzü, hem de psikolojinizi etkileyen yara izlerinden kurtulmanıza yardımcı olalım.

Yara İzleri İçin Salatalık Kremi

Malzemeler

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet yumurta

Uygulanışı

Yara izlerinden kurtulmak için hazırlayacağınız salatalık maskesine öncelikle salatalığın kabuğunu soyup çekirdeklerini çıkarmakla başlayın. Ardından blenderden geçirerek püre kıvamına getirdiğiniz salatalığın içine 1 adet yumurtayı da kırıp iyice karıştırın. Yara izleri için salatalık kremi hazır ve kreminizi yaranın üzerine sürerek 20 dakika bekleyin. Sonrasında ise soğuk su kullanarak o bölgeyi temizleyin.

Yara İzleri İçin Aloe Vera Kremi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 1 çay kaşığı kuşburnu yağı
  • 10 damla lavanta yağı
  • 10 damla E vitamini

Uygulanışı

Tüm malzemeleri geniş bir kasede tahta kaşık kullanarak iyice karıştırın. Ardından hazırladığınız kremi buzdolabında saklayarak günde iki kez düzenli bir şekilde sabah ve akşam yaranın üzerine sürün.  Aloe vera jelini ister kendiniz yaprağın içinden çıkarın, isterseniz de eczaneden satın alın. Düzenli olarak kullandığınızda bu kremin yara izlerini en aza indirmeye başladığını fark edeceksiniz.

Yara izlerine doğal krem kullanabileceğiniz gibi faydalı doğal yağlardan da kullanmanız mümkün. İzlerin hafiflemesini sağlayan ve yara izinin rengini açan doğal yağlar arasından zeytinyağı ve çay ağacı yağını tercih edebilirsiniz. Bu yağlardan herhangi birinin yara izinin üzerine sürerek 10-20 dakika kadar bekletin ve sonrasında o bölgeyi hafif ıslak havlu ile temizleyin. Özellikle E ve K vitamini içeren zeytinyağı yara izlerini soldurmada hızlıca etki sağlayacaktır.

Yara izleri için doğal ürünler ile hazırlanabilecek krem
Yara izleri için doğal ürünler ile hazırlanabilecek krem
error: Kopyalamak mümkün değil !