Yara İzlerini Yok Edin – 4

8- Kakao Yağı

Kakao yağı, her türlü izi iyileştirmek için mükemmel bir doğal nemlendiricidir. Bu, cildin derinliklerine nüfuz eder ve ilgili bölgeyi uzun süre nemli tutar. Kakao yağı, hasarlı olanların yerine yeni cilt dokusunun gelişimini destekler. Buna ek olarak kakao yağı, içerdiği E vitamini ile cilt onarımına yardımcı olur.

  • Bir kaşık saf kakao yağı ile yara izinin bulunduğu bölgeye dairesel hareketler ile nazikçe masaj yapın.
  • Gece boyunca öylece kalsın ve ertesi sabah ılık su ile yıkayın.
  • Yara izi geçene kadar her gün tekrarlayın.

 

 

9- Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, anti-enflamatuar ve cilt iyileştirici özellikleri sayesinde cilt hastalıklarını yönetmek ve izleri-lekeleri azaltmak için yararlı bir uçucu yağdır.

  • 2 yemek kaşığı su içine 4 damla çay ağacı yağı ekleyin. Etkilenen alana günde 2 veya 3 kez bu seyreltilmiş çözeltiyi uygulayın.
  • Alternatif olarak, 1 tatlı kaşığı badem yağı içine 2 ya da 3 damla çay ağacı yağı ekleyin. Yara izi üzerinde uygulayın, 30 dakika boyunca bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın. Günde bir kez bu karışımı kullanın.

Not: Asla sulandırılmamış çay ağacı yağı kullanmayın. Ayrıca, ilk kez bu uçucu yağı kullanıyorsanız cildinizin herhangi bir kısmında test edin.

 

 

10- Sandal Ağacı

Sandal ağacı, her türlü yara izinin görünümünü azaltabilir ve cildi yenileme özelliği vardır.

  • Sandal ağacı yağı ile seçtiğiniz herhangi bir taşıyıcı yağı eşit miktarda karıştırın. Bir pamuk ile yara izi üzerine uygulayın. 30 dakika boyunca bekledikten sonra, sıcak su ile durulayın. Günde iki kez bu karışımı uygulayın.

 

 

Ek İpuçları

  • Yeşil çayı demledikten sonra soğumaya bırakın ve daha sonra pamuklu bir bez kullanarak yara izi üzerine uygulayın. Nazikçe masaj yapın. Düzenli kullanıldığında, yara izi boyutunu azaltacaktır.
  • Ayrıca geçmeyen yara izlerine beyaz diş macunu uygulayabilirsiniz.

 

 

Bu yazımızın diğer bölümleri:

– Yara İzlerini Yok Edin – 1

– Yara İzlerini Yok Edin – 2

– Yara İzlerini Yok Edin – 3

Yara izlerinizi daha az görünür hale getirmek ve soldurmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemler.
Yara izlerinizi daha az görünür hale getirmek ve soldurmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemler.
error: Kopyalamak mümkün değil !