Yaşlanma Karşıtı Ev Yapımı Krem Nasıl Yapılır?

Yaşlanma Karşıtı Ev Formülü

Cildinizde yıllarla beraber gelen kırışıklıklar, minik çizgileri ve diğer yaşlanma belirtileri baş göstermeye başladıysa ev yapımı çok ekonomik ve çok pratik bir krem tarifi var. Oldukça ekonomik ve her mutfakta bulunan malzemeler ile cildinizin nasıl da kendine geldiğini çizgilerin inceldiğini ve yaşlanma belirtilerinin azaldığını gözlemlediğinizde hem çok şaşıracak hem de çok mutlu olacaksınız.

İşte yaşlanma karşıtı krem için gerekli malzemeler:

  • 1 su bardağı kırmızı mercimek
  • Krema
  • Bal
  • Su

Hazırlanışı:

1 su bardağı mercimeği üzerine su ekleyerek sertliği kayboluncaya kadar kaynatın ve hafifçe yumuşadığından ocaktan alın. Suyunu süzüp başka bir kap içerisinde bekletin. Mercimekleri mutfak robotundan geçirin ve püre halinde küçük bir kavonoza koyun. Üzerine 2 yemek kaşığı krema ve 1 yemek kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Kıvamı oldukça yoğun olan bu karışıma mercimek suyundan azar azar ilave ederek karıştırın. Krem kıvamını aldığında mercimek suyunu eklemeyi bırakın. Kremininiz bu hali ile kullanıma hazır.

 

Kullanımı:

Günlük olarak kullanabileceğiniz bu kremi cildinize sürdükten sonra en az 20 dakika bekleyin. Diğer kremler gibi cildinizde kalıcı olmayacak olan bu kremi yeteri kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Önemli:

Krem içerisinde bulunan herhangi bir malzemeye alerjinizin olup olmadığını anlayabilmek için ilk önce kremi ellerinizde deneyebilirsiniz. Krem her kullanım sonrasında cildinize ışıltı ve sağlıklı bir canlılık katacak.

Kırışıklık karşıtı ev yapımı krem
Kırışıklık karşıtı ev yapımı krem
error: Kopyalamak mümkün değil !