Yeni Moda: Diş Beyazlatma Kalemi Nedir?

Bugüne kadar kullandığınız bütün kalemler siyah, mavi ya da kırmızı yazmaya odaklı idiler. Yeni bir buluş olan diş beyazlatma kalemi tamamen beyaz üzerine dizayn edilmiş bir üründür.

 

 

Diş beyazlatma kalemi fiyatları

Diş beyazlatma yöntemleri genelde pahalı yöntemlerdir. Diş beyazlatma kalemi ile 100TL’nin altında bir rakamla kendinizde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

 

 

Diş beyazlatma kalemi işe yarıyor mu?

Bir çok güvenilir markanın ürün yelpazesi içinde olan bu kalemler içerdiği hidrojen peroksit ile beyazlatmayı sağlamaktadır. Hidrojen peroksit denince birçoğunuzun aklına hemen saç rengini açmada kullanılan oksijenli su gelmiştir. Diş beyazlatma kalemi içinde kullanılan hidrojen peroksit jel haline getirilmiş bir üründür.

Bu ürünü kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. Kullanım kılavuzuna göre kullanmazsanız cilde temas ettiğinde ufak beyaz lekeler oluşabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen bol su ile cildinizi yıkamayı ihmal etmeyin.

Gün içinde çay, sigara, kahve tüketimi ile ya da tüketilen besinler sonrasında ağız bakımı yapılamadığında dişlerde istenmeyen sararmalar görülür. Sararmış dişler yüzünden gülüşleriniz kısılmış olabilir. Diş beyazlatma kalemi ile bunun önüne geçebilirsiniz. Sürekli diş beyazlatma imkanınız olmayacağı için cebinizde taşıyacağınız bu kalem ile hemen dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

 

 

Kimler diş beyazlatma kalemini kullanmamalı?

Hamile bayanlarda, 16 yaşından küçüklerde kullanılması önerilmeyen bu ürünü herhangi bir diş eti probleminiz de varsa kullanmanız önerilmez. Kullanması yasaklı grupta değilseniz nasıl kullanacağınızı tarif edebiliriz.

 

 

Diş beyazlatıcı kalemin kullanımı

Kalemi kullanmadan önce ağız bakımının muhakkak yapılmış olması gerekir. Dişler fırçalanmalı, herhangi bir yemek artığı dişlerde kalmamış olmalıdır. Daha sonrasında kalemi çevirerek dişlere jeli uygulayabilirsiniz. Farklı markaların değişen kullanım kılavuzları olabilir. Kullanmadan önce muhakkak kılavuza bakmayı unutmayın.

 

 

Kalemi kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Kalem içindeki jel uygulanmadan önce dişlerinizi bir peçete yardımı ile kurulayın. Jeli sürdükten sonra maksimum etkiyi sağlaması için en az 1 dakika kurumasını bekleyin. İşlem sonrasında en az 10 dakika yeme içmeden uzak durun. Gün içerisinde en fazla iki kez kadar kullanım hakkınız olduğunu unutmayın.

 

 

Uyarı:

Hiçbir ağız bakımı yapmadan sadece beyazlatıcı kalemden mucizevi bir sonuç beklemek hayal kırıklığı olacaktır. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalarsanız, ağız bakımını ihmal etmediğinizde ekstra beyazlık için bu kalemleri tercih edebilirsiniz.

15 TL den başlayıp 100 TL ye kadar değişen fiyat aralığında olan bu kalemleri alırken güvendiğiniz bildiğiniz markaları tercih etmenizi öneririz. Ayrıca diş eti problemi olan kişilerin muhakkak bir diş hekimi kontrolü veya önerisi ile kullanması gerekir. Aşırı ve bilinçsiz kullanımın diş minelerine zarar verebileceğini de unutmamak gerekir.

 

 

Diş beyazlatma kalemi kullananlar

Diş beyazlatma kalemi kullanıp sonuçlarından memnun olan kişiler olduğu gibi hiçbir faydasını görmediğini söyleyenlerde vardır.

 

Doğal yöntemlerle diş beyazlatma

Evde Diş Beyazlatmanın 3 Doğal Yolu – 1

Evde Diş Beyazlatmanın 3 Doğal Yolu – 2

Dişlerinizi Plaklardan Temizlemek ve Daha Parlak Bir Gülümseme İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Meyve Kürü

Diş beyazlatma kalemi kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, içeriğindeki malzemeler ve işe yarayıp yaramadığı üzerine bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !