Yeşil Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır

Yeşil Kil Maskesi 

Yeşil kil maskesi yapımı için gerekli malzemeler:

– 2 çorba kaşığı yeşil kil

– 2 çorba kaşığı kaynamış ve soğutulmuş ılık su

– 5 damla zeytinyağı veya badem yağı

– Karıştırmak için uygun bir kap

Yeşil kil maskesi tarifi hazırlanışı ve uygulanışı

– Öncelikle yeşil kili bir kaba alın ve içerisine yavaş yavaş ılık su ekleyin. Bu aşamada pürtüklü bir görünüm olmamasına homojenize etmeye dikkat edin.  Kremsi bir kıvam aldığından emin olduğunuzda zeytin yağı yada esas maksatlı bitkisel yağları ilave edin. Karışımı ağız içerisine ve göze temasına engel olacak şekilde yüzünüze sürün. Yüzünüze sürmek için plastik küçük fırçaları kullanabilirsiniz. Yüzünüzde gerginleşme ve çekilme hissi başladıktan sonra hemen ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu maskenin cildinizde 10 ya da 15 dakika civarında kalması anlamına geliyor. Maske sonrası cildinize gül suyu sürerek yüzünüzü teskin edin. Ayrıca nemlendirici de kullanabilirsiniz.

Yeşil kil maskesi kullananlar öneriler ve faydaları

– Yüzünüzde kırmızımsı ve acı veren lekeler var ise ( bu bölgeler yeni tıkanmış gözenekler ve sivilce başlangıçlarıdır) genel uygulama yerine bu lokasyonlara uygulayabilirsiniz.

Yeşil kil maskesi esasında doğal peeling etkisi olduğu için sivilce izleri ve cilt lekeleri içinde kullanılabilir.

– Bir miktar maske hazırladınız, kullandınız ve elinizde yeşil kil fazla kaldı ise karanlık ve güneş almayan bir ortamda saklamanız gerekmektedir.

Yeşil kil maskesi için dikkat edilecek hususlar;

– Çocukların erişemeyecekleri yerlerde muhafaza edin.

– Göz, ağız içi ve burun deliklerinden uzak tutun.

– Gereğinden fazla bekletmeyin ve uygulamayın. Cildiniz tahriş olup olduğundan daha fazla sivilce ile karşılaşabilirsiniz.

– Mümkün ise tahta ve ya cam kap ile kaşık kullanın hatta kesin o şekilde kullanın.

– Maske hazırlanır hazırlanmaz hemen uygulayın. Çünkü maskenin bir kullanım ömrü vardır oda çok kısadır. Beklettiğiniz maskeyi kullanmayın.

– Bu maske normal ve yağlı ciltler ile karma ciltlerin yağlı kısımları için uygundur. Hassas ciltler ile kuru ciltlere kesinlikle kullanmayın.

error: Kopyalamak mümkün değil !