Yumurta Akı ile Tüy Dökücü Krem

Gerekli malzemeler;

Yumurta akı

Mısır unu

Toz şeker

Uygulanışı;

Yumurta akının kıvamı koyu olana kadar mısır unu ve şeker ilave edin ve tüylerin bulunduğu bölgeye sürün. Bir süre bekledikten sonra yıkayarak çıkartın. Birer gün ara ile tekrarlayın.

 

 

Tüy dökücü kremler ve diğer uygulamalar

Tüy dökücü kremler, günümüzde kadınların olduğu kadar, erkeklerinde tercih ettiğini bir ürün haline gelmiştir. Vücudun çeşitli yerlerinde bulunan istenmeyen kıl ve tüylerin, insanların psikolojisini dahi bozulduğu, hayatını çekilmez bir hale getirdiği olmuştur.  Bu durumdan kurtulmak isteyen bireyler; jilet, cımbız, ip, lazer epilasyon ve çeşitli yöntemlere başvurarak istenmeyen tüylerin önüne geçmeye çalışmışlardır. Fakat bu yöntemlerden çoğu kısmi süreli olmakla beraber, kalıcı değildir ve acı vericidir, sağlıksızdır. Lazer epilasyon gibi yöntemler ise, sonuçları uzun süreli olması dolayısıyla pahalıdır.

Tüy dökücü kremler, en acısız ve diğerlerine nazaran daha uzun kalıcılık sağlayan, en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. 10-15 dakika gibi kısa bir sürede uygulandığı takdirde, acısız, ağrısız ve sağlıklı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmanıza imkân verir. Bu kremleri, düzenli olarak kullanan insanların ise, kısa sürede oldukça kalıcı sonuçlar elde ettiği görülmüştür.

Vücudumuz, hali hazırda bulunan tüylerin uzaması ve kalınlaşması için çeşitli hormonal enzimler üretir. İstenmeyen bölgelere ip, ağda veya yukarı da bahsettiğimiz çeşitli kalıcı olmayan ve acı veren yöntemler uygulandığı takdirde, istenmeyen tüyler, vücudumuz tarafından üretilen hormonal enzimler nedeni ile zamanla tekrar eski uzunluğuna ve kalınlığına kolaylıkla ulaşabilir. Bu sebepten, çoğu insan tüyler ile sürekli bir uğraş halindedir.

Erkeklerde ergenlik ile beraber ortaya çıkan ve yaşın ilerlemesi ile daha uzun ve gür bir şekilde kendini gösteren kıllar, özellikle yaz aylarında estetik durmayan bir görüntüye sebep olurlar. Genellikle erkeklerde yanak, sırf, göğüs ve genital bölgelerde tüy dökücü kullanımı tavsiye edilir. Tüy dökücü kremler, sahip oldukları nano-teknoloji ilerleme sayesinde, istenmeyen tüylerden kurtulmanızın yanı sıra, cildinize bakım yapar ve parlak bir görünüm sağlar.

Gün geçtikçe bilinçlenen ve teknolojiye ayak uyduran bayanlarda ise, çoğunlukla iki yöntem kullanılır. Maddi durumu iyi olanlar, lazer epilasyonu seçmekte, maddi olanakları izin vermeyen çoğu kadın ise tüy dökücü kremleri tercih etmektedir. Kolay kullanımı, uzun süreli etkisi ile bilinen, uygun fiyata sahip tüy dökücü kremler, uzun yıllar boyu kadın ve erkeklerin estetik görünüm istemesi nedeni ile vazgeçilemeyecek bir ürün olma yolunda hızla ilerlemektedir.

 

doğal tüy dökücü kremler konulu yazı
doğal tüy dökücü kremler konulu yazı

 

error: Kopyalamak mümkün değil !