Yumurta Maskesi İle Saçlara Protein Bakımı

Saçlarınız sorunlu olmayabilir. Güzel ve bakımlı sağlıklı, dolgun ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Ama bu durumun ömür boyu süreceği garantisi kimse veremez ki hiçbir şey yapmaz iseniz sürmeyeceğinin garantisini herkes verebilir. Zaman insanoğlunun aleyhine akıp giden bir nehirdir. Ve bu nehirin öyle şiddetli dalgaları var ki sahilimize her çarpışında bizde birkaç çakıl taşı sökmeden geri dönmez.

Peki, bu durumun bir çaresi yok mu? Sahip olduğumuz bu ziynetleri korumanın ve daha uzun süre bizde kalmalarının imkanı yok mu?

Elbette var. Öncelikle o ziynetlerin emanet olduğunu bilmeli ve o şekilde muhafaza etmelisiniz. Unutmayın emanete hıyanet edilmez. Örneğin bedenimiz emanet onu sui istimal etmemeli ve sağlığımızı korumalı onun bütünlüğünü tehdit edici yerler ve davranışlardan uzak durmalıyız. Saçlarımız güzelliğimizin inci taşı… Saçlarımız da emanettir. Saçlarımıza her bulduğumuz kimyasalı süremeyiz. Onu korumalı ve sağlıklı ve parlak yapısının devamı için beslemeliyiz. Bakımını yapmalı ve emanet sahibinin hoşuna gidecek şekilde emanetim mükemmelliğini ilan etmeliyiz.

Saçların tek düşmanı kimyasallar değildir. Kirli yağlar, gazlar ve havanın içerisinde bulunan katı ve ya sıvı kirler, bakteriler, mantarlar saçlarımızın birincil tehditleridir. Saçlarımızı korumanın ise binlerce yolu vardır ve sadece saçlarımızı ve saç derimizi kuvvetlendirmek bütün bu problemlerin alt edilmesi için yeterli olacaktır. Çünkü bütün bu tehdit unsurlar sürekli etrafımızda vardır.  Ve uçuk gibi en zayıf anını kollayıp saldırmak üzere beklemektedirler. Saçlar eğer kuvvetli ve bakımlı olur ise hiçbir etkileri olmayacaktır.

Saçlar için yumurta ile protein maskesi;

Tüm saç tipleri için uygun olabilecek bu maskenin hazırlanması için iki tane yumurta çırpılır. Yumurtalar çırpılırken içerisine kademeli olarak zeytinyağı dökülür. Ve bal da ilave ederek hepsinin bir arada harmanlanması sağlanır. Bir veya iki kaşık zeytinyağı ile bir kaşık bal yeterli olacaktır. Karışımı saçarlınıza fırça yardımı ile sürün ve kalın dişli tarak ile saçlarınızı tarayın ve saçınızın geneline ulaşabilmesini sağlayın.  Duruladıktan sonra saçlarınızdaki cansızlığının parlak ve hareketli saçlara dönüştüğünü göreceksiniz.

Saçların içerisine kadar nüfuz edip, saç ve cilt yenilenmesine yardımcı olan bu doğal maddeler ile saç bakım kürleri hazırlamanın en büyük avantajı güvenilir olması ve düşük maliyet ile en kaliteli bakım ürünleri hazırlanmasının mümkün olmasıdır.

 

Yumurta ile proteinli saç bakımı konulu blgilendirme
Yumurta ile proteinli saç bakımı konulu blgilendirme

 

error: Kopyalamak mümkün değil !