Yumurtalı Akne Giderici Maske Yapımı

Yumurtanın çok değerli bir besin olduğunu biliyoruz. Peki ama yumurtanın cilt üzerindeki harika etkilerini biliyor muyuz? Pek çoğumuz yumurtayı yalnızca yiyecek olarak tüketiyor. Çok nadir olarak saç maskelerind de kullandığımız oluyor fakat yumurtayı bugüne kadar yüz maskesi için kullanan pek fazla kişiyle karşılaşmadım. Oysaki yumurta hem cildi sıkılaştırıyor hem de cilt tonu eşitlemede hiçbir maddenin yapamayacağı kadar iyi etki yapıyor. Bu yüzden yumurtalı cilt maskelerimizi sizinle paylaşmaya başlayacağım.

Cildinizde çok fazla akne varsa ve sürekli akneye meyilli bir cilt tipine sahipseniz bu maske sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Çünkü bu maskeyi uyguladıktan sonra var olan akneleriniz küçülecek ve oluşmak üzere olanların da önüne geçecesiniz. Ayrıca bu maskeyi gözenekleri gen,iş ve yağlı cilt tipine sahip kişilere de tavsiye edebiliriz.

Maske içiin gerekli malzemeler:

 • Yumurta beyazı
 • Limon suyu
 • Süzme bal

Maskenin hazırlanışı:

Bir adet yumurta beyazını bir kaseye alın ve üzerine bir çay kaşığı taze limon suyu ekleyerek karıştırın. Karıştırma işlemini mikser ile yaparsanız çok daha kısa sürede maskenizi hazırlayabilirsiniz. Limon ve yumurta beyazı köpürüp beyaz bir kıvam ve renk alıncaya kadar karıştırın. Ardından karışımın içine bir çay kaşığı süzme bal ekleyin ve çırpma işlemine devam edin. Maske bal ile de özdeşleştikten sonra kullanıma hazır.

Maskenin kullanılışı:

Cildinizi ılık su ile iyice yıkadıktan sonra kağıt havlu ile kurulayın ve maskeyi bir fırça veya da pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Maskenin etki ettiğini kuruyuncaya kadar hissedeceksiniz. Maske cildinizde 15 dakikadan az durmamalı. Bu yüzden kuruduktan sonra da bekleyebilirsiniz.

Maske kuruduğunda cildinizden oval hareketler ile ılık su yardımıyla temizleyin ve cildinizi kurulayın. Farkı maske cildinizden çıktıktan sonra hissedeceksiniz. Bu maskeyi ihtiyacınıza göre kullanın.

Yumurtalı Akne Giderici Maske Yapımı

Yumurtalı Akne Giderici Maske Yapımı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. hasan dedi ki:

  peki yüz aknesi için sadece yumurta akı
  ve 1 çay kaşığı atsamda bal koymasam
  bir etkisi olurmu acaba.

 • Bir Yorum Bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !