Yüz Yogası

Güzellik farklı unsurların birleşmesi ile oluşan bir bütündür ve onu korumak yaşlanma etkilerini geciktirmek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Düzenli bir şekilde uyuyan, hayatından stresi çıkaran, cildine bakım yapan, temizliğine dikkat eden, doktor kontrollerine giden kadın veya erkek herkes diğerlerine göre her zaman bir adım önde olacak ve onlardan daha güzel ve genç görünecektir. Güzelliğin bir basamağı da cilt sağlığı. Elbette kırışmış, mat bir görüntüsü olan cilt, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterirken hangi yaşta olursa olsun daha az kırışıklığa sahip olan bayanlar da oldukça genç bir algı oluşturmaktadır. Son zamanlarda ortaya çıkan yüz yogası, cildinizin ihtiyaç duyduğu hareketleri ona vererek, kasların gelişmesini ve kırışıklık oluşumunun engellenmesini sağlamaktadır.

 

 

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogasına kısaca yüz sporu diyebiliriz. Tarihi çok eski zamanlara dayanan bu sporun amacı yüzü gergin tutmak ve canlandırmaktır. Vücudumuzdaki kasların çalışması için harekete ihtiyaç vardır. Yüzümüzde de birçok kas bulunmakta olup bunları çalıştıracak hareketlerin yapılmaması sonucunda zamanla sarkmaya ve kırışmaya başlar. Yüz yogasının amacı bu kasları çalıştırmaktır. Yüz yogasındaki aktiviteler doğru yapılmazsa cilt daha da deforme olabilmekte hatta kırışıklıklar derinleşebilmekte. Burada amaç yüzdeki kasları doğru bir şekilde çalıştırarak tıpkı pazularda olduğu gibi şişmesini böylece cildin gerginleşip, sıkılaşmasını sağlamak.

 

Yüz Yogası Hareketleri

Dudak kırışıklıkları için: Bir kalemi ağzınıza alıp, onu ileri geri hareket ettirerek ağzınızın içinde 20 defa yuvarlıyorsunuz. Bunu her gün yaptığınızda dudak çizgilerinin yok olduğunu göreceksiniz. Hatta hareketi yaptıktan sonra dudak çevrenizdeki kasların ağrıdığını hissedebilirsiniz.

Göz kapağı için: Avuç içlerinizi tamamen kaşlarınıza yerleştirip gözlerinizi olabildiğince açıyorsunuz ve aşağıya bakıyorsunuz. Kolay gibi görünen ama oldukça zorlayıcı olan bu hareket göz kapağı sarkmalarını engeller.

Boyun kırışıklıkları için: Alt çenenizi kasın ve alt dişlerinizi üst dişlerinizin üzerine getirerek boynunuzu gerin. Bu şekilde tavana doğru bakın. Bu hareket boyun kaslarını çalıştırıp gıdının gitmesini ve boynun sıkılaşmasını sağlamaktadır (ek bilgi: Gıdık Eritme Yöntemleri).

Yüz Yogası Yapanlar

Yüz yogası Holywood ünlüleri arasında da revaçta. Bu yolla genleşmeye çalışan ünlüler arasında Victoria Beckham, Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow geliyor.

Yüzünüzün daha sıkı ve gergin olması için uygulayabileceğiniz hareketler.

Yüzünüzün daha sıkı ve gergin olması için uygulayabileceğiniz hareketler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !