Yüz Yogası

Yüz Yogası Yapan Ünlüler

Yüz yogası yapanlar amaç olarak güzelliklerini oluşturan farklı unsurları harekete geçirerek cilt sağlığı ve yüz yogası hareketleri ile dingin ve gergin ciltlerini korumak, yılların olumsuz etkisi ile  yaşlanma etkilerini geciktirmek amaçlı dikkat edilmesi gereken bir egzersiz programıdır. Düzenli bir şekilde uyuyan, hayatından stresi çıkaran, cildine bakım yapan, temizliğine dikkat eden, doktor kontrollerine giden kadın veya erkek herkes diğerlerine göre her zaman bir adım önde olacak ve onlardan daha güzel ve genç görünecektir. Güzelliğin bir basamağı da cilt sağlığı olup cilt sağlığı sadece derinin değil altında yerleşik kasların da sağlığı demektir. Elbette kırışmış, mat bir görüntüsü olan cilt, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterirken hangi yaşta olursa olsun daha az kırışıklığa sahip olan bayanlar da oldukça genç bir algı oluşturmaktadır. Son zamanlarda ortaya çıkan yüz yogası, cildinizin ihtiyaç duyduğu hareketleri yaparak, kasların gelişmesini ve kırışıklık oluşumunun engellenmesini sağlamaktadır. Yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası fotoğrafları ile yüz yogası yapanlar kadınlar kulübü yorumları aslında bu yöntemi uygulayanların ne kadar azimli ve disiplinli çalışma ile olumlu sonuçlar alabildiğini göstermektedir. Buradan hareketle bizler de yüz yogası yapanlar arasında takipçileirmizin yapacakları kişisel deneyim paylaşımlarını da sizlere ulaştırmayı görev kabul ediyoruz.

 

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası kısaca yüz sporu denebilecek bazı hareketlerden oluşur. Yüz yogası yapanlar ve yüz yogası nasıl yapılır  derseniz tarihi çok eski Hint ve Çin geleneklerine dayanan yüz yogası  amacı yüzü gergin tutmak ve kanlanmasını arttırarak kollajen üretimini ve elastin liflerini canlandırmaktır. Vücudumuzdaki kasların çalışması için harekete ihtiyaç vardır. Yüzümüzde de birçok kas bulunmakta olup bunları çalıştıracak hareketlerin yapılmaması sonucunda zamanla sarkmaya ve kırışmaya başlar. Yüz yogası yapanlar hedef olarak bu kasları çalıştırmakta ve kasların güçlenerek yüz içinde daha dingin ve yerçekiminin cildi sarkıtıcı etkisine meydan okumalarını sağlamaktır. Yüz yogası faydaları ve yüz yogası ne işe yarar diye soranlara eğer yüz yogası hareketleri doğru yapılmazsa bu aktiviteler cilt üzerinde faydalarından fazla daha çok deformite ile kırışıklıkları derinleştirebileceğini de bilmek gerekir. Yüz yogası yapan ünlüler amaç olarak bilinçli bir şekilde yüzdeki kasları doğru şekilde çalıştırarak tıpkı kol, omuz veya bacak kaslarında olduğu gibi kasın güçlenerek cildin gerginleşip, sıkılaşmasını sağlamaktır.

 

Yüz Yogası Hareketleri

  • Dudak kırışıklıkları için önerilen yüz yogası hareketleri: Bir kalemi ağzınıza alıp, onu ileri geri hareket ettirerek ağzınızın içinde 20 defa yuvarlıyorsunuz. Bunu her gün yaptığınızda dudak çizgilerinin yok olduğunu göreceksiniz. Hatta hareketi yaptıktan sonra dudak çevrenizdeki kasların ağrıdığını hissedebilirsiniz.
  • Göz kapağı için önerilen yüz yogası hareketleri: Avuç içlerinizi tamamen kaşlarınıza yerleştirip gözlerinizi olabildiğince açıyorsunuz ve aşağıya bakıyorsunuz. Kolay gibi görünen ama oldukça zorlayıcı olan bu yüz yogası hareketi göz kapağı sarkmalarına ve göz altı kırışıklıklarına iyi gelir.
  • Boyun kırışıklıkları için önerilen yüz yogası hareketleri: Alt çenenizi kasın ve alt dişlerinizi üst dişlerinizin üzerine getirerek boynunuzu gerin. Bu şekilde tavana doğru bakın. Bu hareket boyun kaslarını çalıştırıp gıdının gitmesini ve boynun sıkılaşmasını sağlamaktadır (ek bilgi: Gıdık Eritme Yöntemleri).

 

Hollywood Yüz Yogası Yapanlar

Yüz yogası yapan ünlüler yıllar içinde Holywood ve Bollywood sanatçıları arasında oldukça artmış durumdadır. Bu yolla gençleşmeye çalışan yüz yogası yapan ünlüler arasında Victoria Beckham, Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow, Judith Pfeiffer, Madonna, Jane Fonda, Sharon Stone gibi belli başlı yaşını almış olgun sanatçılar gelmektedir. Bu sanatçıları gördüğünüz zaman bunların yıllara meydan okumalarında düzenli olarak yaptıkları yüz yogası hareketleri etkili olduğunu bilmeniz gerekir. Doğru ve etkin yüz yogası hareketleri için Hollywood ünlüleri nasıl yüz yogası yapıyor ise sizlere göstermek için Uzakdoğu yüz yogası hareketleri üstadı Koko Hayashi, uygulamalı yüz yogası nasıl yapılır videosunu sizlere sunuyoruz.

Yüz yogası yapanlar ve yorumları

Ayşe H: Yüz yogası yapanların öncesi ve sonrası resimlerini görüp etkilendim ve uzun bir entry olan yüz yogası ekşi sözlük ve yüz yogası yapanlar kadınlar kulübü başlıklarını baştan sona okuyarak düzenli sabah ve akşam yatmadan önce yüz yogası hareketleri çalışmaya başladım. Öncelikle fazlaca bir etki göremedim ancak azimle devam edince zaman içinde yüzümde daha bir dingin ve gergin cilt oluştuğunu ve kırışıklıkların ve yılların etkisine bağlı deformelerin düzeldiğini gördüm. Bu arada yaşım 54 ve artık yılların olumsuzlukları ayna karşısında beni yeterince üzüyordu bu şekilde yüz yogası egzersizleri düzenli ve disiplinli yapılmak şartı ile olumlu sonuç alabileceğinizi umuyorum. Yüz yogası faydaları zaman içinde oluştuğu için kendim düzenli uygulama ile ancak 2-3 ay içinde görebildim. Özelden bana ulaşmak isteyenler konu altına mesaj bırakabilirler dönüş yapmaya çalışırım.

Fehim B: Emekli milletvekiliyim ve tekrar seçimlere girmek istiyorum fakat yıllar öncesine göre genç rakiplerimin arasında artık daha yorgun ve yaşlı imajı çizen yüzümü yüz yogası ile daha parlak ve gergin şekle sokmak için çalışmalara başladım. Seçimler 2023’de yapılacak deniyor ancak 2022 baharına erken seçim beklentim yüksek haliyle şimdiden başlayıp düzenli yüz yogası hareketleri ile yüz yogası yapanlar kafilesine katıldım. Ümit ediyorum yeni mecliste daha parlak ve ışıltılı yüzümle gene meclis koridorlarında arkadaşlarımla önümüze gelene 1000 tekme oynayabileceğim.

Raziye Ö: Hocam düzenli yoga yapardı hepimizden daha dinç ve dinamik olması sürekli dikkatimi çekiyordu. Sonra karşıma normal yoganın yüz yogası şeklinde light bir versiyonu çıktı ve ben de normal yogayı yapamadığım için yüz yogası yapmaya başladım. Şimdiden derimde gerginlik ve kırışıklıkların azaldığını gözlemliyorum haliyle yüz yogası hareketleri herkesin evde ayna karşısında kolayca yapabileceği bir egzersiz olduğu için ne botoks, ne yüz gerdirme  olmadan yüz gençliğini yüz yogası yapanlar ile birlikte keyfini çıkarın.

Sevim B: Yüz yogası ile ilk olarak yüz yogası ekşi sözlük entryleri ile karşılaştım. Yüz yogası yapanlar olduğunu görünce yüz yogası ne işe yarar ve yüz yogası işe yarıyor mu? gibi araştırmalarımın sonucunda yüz yogası hareketleri öğrendim ve düzenli uyguladım. Farkı ilk ay fark etmeye başladım üçüncü ay artık bariz iyileşme oldu şimdi halen devam ediyorum. İsteyenler olursa konu altına mesaj bırakırlarsa yüz yogası öncesi ve sonrası resimlerimi paylaşabilirim.

 

 

Yüzünüzün daha sıkı ve gergin olması için uygulayabileceğiniz hareketler.
Yüz yogası faydaları ve yüz yogası nasıl yapılır konulu bu yazımızda yüzünüzün daha sıkı ve gergin olması için uygulayabileceğiniz yüz yogası hareketleri anlatılmıştır.
error: Kopyalamak mümkün değil !