Yüz Zayıflatma Egzersizleri Nelerdir?

Hepimiz fazlalıklarımız olduğunu düşündüğümüz bölgeler için çeşitli yöntemler deniyoruz. Eritmesi en meşakkatli olan bölgelerden biri ise yüzümüzdür. Yüzümüzü zayıflatmak için çeşitli egzersiz biçimleri uygulayabiliriz. Uzmanların bu konuyla ilgili çeşitli yorumları var. Fakat en çok tavsiye edilenin, sık sık gülümsemek olduğunu unutmamak gerekiyor. Büyük bir gülümse takının ve bir dakika boyunca bu ifadenizi bozmayın. Bu hareketi her gün yaptığınız takdirde, zamanla yüzünüzdeki incelmeyi fark edeceksiniz.

 

 

Göz çevresi için egzersizler

Eğer göz çevrenizi toparlamak istiyorsanız, yapmanız gereken egzersiz için uzanan bir pozisyon almanız gerekiyor.

  • İşaret parmaklarınızı, burnunuzun kenarına koyun.
  • Orta parmaklarınız ise kaşlarınızın bittiği kısma denk gelecek şekilde koyun.
  • Sonrasında bakışlarınızı, alnınıza çevirin. Yukarı bakarken, kesinlikle göz kapaklarınızı kapatmamanız çok önemlidir. Hafifçe kısın ve bir süre kısık bir biçimde bırakın. Bu hareketi de on beş kere tekrarlayın. Bekleme süreniz için, içinizden kırka kadar sayabilirsiniz.
  • Bir günde, iki sefer bu egzersizi yapmanız yeterli olacaktır.

Bu hareketi düzenli olarak tekrarladığınız takdirde, göz çevrenizde oluşan fazlalıklardan kurtulacaksınız. Eğer kırışıklıklarınız varsa, bunlar zamanla kaybolacaktır. Kırışıklığınız yoksa da, oldukça geç sürede oluşacaktır. Bu hareket, göz çevrenizdeki kasları harekete geçireceğinden, göz kapaklarınızın güçlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda, gözaltı torbalarınızın da yok olmasını sağlayacaktır.

 

 

Burun küçültücü egzersizler

Eğer şikayetiniz burnunuzun büyük olması ise, küçültücü bir egzersiz çalışması yapabilirsiniz.

  • Yine işaret parmağınızı, burnunuzun orta kısmına getirin. Birer saniye aralıklarla da, dokunup bırakın.
  • Burnunuzun etrafının şişmemesi için, diğer elinizin hem işaret hem de baş parmağıyla burun çevrenize bastırabilirsiniz. Bu hareketi de, kırk kere tekrarlayabilirsiniz. Bu egzersizi, gün içerisinde bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Hareket, burnun etrafındaki kan akışını hızlandıracaktır. Burnunuzu küçültmede yardımcı olduğu gibi, daha hoş bir biçimde gözükmesini de sağlayacaktır.

 

 

Dudak sarkıkları için egzersizler

Eğer dudaklarınızın kenarlarındaki sarkıklardan şikayetçiyseniz yapacağınız bir egzersiz daha var. Bu egzersiz ayrıca dudaklarınızın daha şekilli gözükmesini de sağlar. Bu egzersizi yapmak için bir kaleme ihtiyacınız var. Kalemi, ağzınıza yerleştirin. Ve dudaklarınızla bu kalemi, tüm gücünüzle yukarı itin. Ağız çevrenizde bir yanma meydana gelen, kalemi yukarı ittirmeye devam edin. Yanma başladığında bırakın ve işaret parmağınızla birkaç kez dudaklarınıza dokunun. Ve hareketi tekrarlayın.

Yüz zayıflatma konusunda yüz kasları i eyapılan egzersizler konulu yazı
Yüz zayıflatma konusunda yüz kasları i eyapılan egzersizler konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !