Yüzdeki Akne Yaralarından Kurtulmak

Yüzde çıkan akneler bazı yanlış müdahaleler sonucu yerini iz ile neticelenebilecek yaralara bırakırlar. Bu yaralar aknelerden daha koyu ve serttir olabilir ayrıca akne yaralarının birçok farklı şekli de vardır; yumrulu, şişkin, düz ve baskılı yara versiyonları bunlardan bazılarıdır. Bu yaraların tedavisi ise şekline göre belirlenmektedir.

Akne yaraları için tedavi alternatifleri:

  1. Mikrodermabrazyon tedavisi; Bu süreçte, kumlama makinesine benzer bir makine yaralı cildin çok ince bir tabakasını kaldırmak için kullanılır. Bu yöntem kaldırılan sorunlu tabakanın altından taze ve sağlıklı cilt oluşum sürecinde deriyi destekleyici etkiye sahiptir. Yöntemin verimliliğini artırabilmek için bir kaç defa tekrara etmek gerekmektedir.
  2. Fraksiyonel lazer tedavisi; Bu tedavi, cilt fraksiyonlarındaki zarar görmüş cilt dokusunu temizleyerek cilt yüzeyini yenileyen bir yöntemdir. Bu tedavi metodu, yanak ve alın gibi yüzde ön plana çıkan bölgelerde oluşmuş akneleri olan hastalar için idealdir. Bütün yaraları temizlemek için çok sayıda seans gerekebilir.
  3. Etli keloit yaralarını yok etmek için kesme yöntemini; Kesme, şişmiş yaraların alındığı küçük bir ameliyattır. Sonrasında yara, dikilerek kapatılır.
  4. Kolajen enjeksiyonu; Cildinizde akne kaynaklı çökmeler varsa, kayıp cildi yerine getirmek için en iyi yöntem çökme olan bölgelere kolajen enjeksiyonu ile o bölgelerin doldurulmasıdır.
  5. Renk bozukluklarını ve kırmızı izleri yok etmek için cilt hafifletici kremler; Bu tropikal losyonlar reçeteli ya da reçetesiz olarak temin edilebilir. Aktif içerik olarak, hepsi de hafif akne izlerini giderebilen güçlü maddeler olan meyan kökü ekstraktı, kojik asit ve hidrokinon içerir.
  6. Yüzdeki baskılanmış akne yaralarını temizlemek için tropikal bir doldurucu kullanmak; Bu tür doldurucular reçetesiz olarak alınabilir ve sertliği ilerlememiş çukur lokasyonlarda daha etkili sonuç alınabilir bu nedenle tedaviye elden geldiği kadar erken başlamak en doğru olanıdır.
  7. Akne yaraların lokasyonu olan ölü deri tabakalarından kurtlmak için düzenli olarak peeling yapmak; Salikilik ve Glikolik asit gibi kimyasal peeling ya da yara daha dış yüzeylerde ise fiziksel peeling olarak adlandırabileceğimiz küçük bir yüz fırçası kullanabilirsiniz. Birkaç hafta düzenli kullanım sonucunda, peeling işlemi küçük akne yaralarının zamanla solmasına ve yok olmasını sağlayacaktır.
  8. Akne yaralarına tedavi önerileri
    Akne yaralarına tedavi önerileri
error: Kopyalamak mümkün değil !