Yüzdeki yağ bezeleri nasıl giderilir

Yüzdeki yağ bezeleri nasıl giderilir ?

İnsan vücudu deri ve yağ dokusundan oluşan bir örtü ile çevrilmiştir. Bu sebeple yağ topaklanması yani yağ bezeleri sıklıkla oluştuklarında deri altında kitle olarak kendilerini gösterir. Vücudun her yerinde yağ bezeleri oluşabilir ancak en büyük sorun yüzdeki yağ bezeleri olup varlıkları sıklıkla kozmetik sorun olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple göz çevresinde veya yüzdeki yağ bezeleri çıktıkları lokalizasyona özel olarak görünürlük derecesine göre kişinin hayatını olumsuz etkiler. Kötü huylu bir kitle olmayan yağ bezeleri öncelikli olarak çevrenin uyarısı ve etkileşimi nedeni ile dikkat çeker ve sıklıkla yüzdeki yağ bezeleri nasıl giderilir yönünde farklı öneri ve yöntemler sıklıkla önerilir.

Size kısaca basit ve etkili bazı yüzdeki yağ bezeleri nasıl giderilir açısından etkin yöntemleri paylaşacağız. Bu yöntemleri kurallarına riayet ederek uygulayanların sıklıkla yüzdeki yağ bezeleri nasıl gider kadınlar kulübü başlıkları altında değerlendirme ve yorumları fazlaca mevcuttur. Öncelikli olarak bu yöntemlerin her kişide aynı sonucu vermeyebileceğini ve bünyeden bünyeye farklı sonuçların oluşabileceğinin bilinmesi yönündedir.

Yüzdeki yağ bezeleri nasıl gider ?

  • Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer denilince ilk akla gelen yöntem düzenli friksiyon ve masaj ile doku arasında yağ bezesinin kapsülünün parçalanarak doku  içinde rezorpsiyonunun sağlanması yönündedir. Bu masajın düzenli ve yüksek basınçlı vibratif hareketler olarak yapılması ile yağ bezesi dağılabilir. Günde beş dakikalık üç seans yapılacak bu basınçlı masaj uygulaması ile yağ bezesi giderilebilir. Dağılan yağ bezesi doku arasında oluşan mikro travmaya bağlı olarak o bölgeye transfer olan vücudun çöp toplayıcı hücreleri olan makrofajlar tarafından temizlenebilir.
  • Masaj tedavisi çoğu yağ bezesine yönelik yöntemlerde farklı etken maddeler veya formüller ile birlikte uygulanabilir. Bunların başında organik elma sirkesi veya limon yağı ile düzenli friksiyon masajı lipolitik etkisi olan sirke ve limon yağının da etkisi ile yağ bezesi kısa sürede giderilir.
  • Masaj ve lipolitik etken maddeler ile yüzdeki yağ bezeleri giderilebilir. Ancak vücudun farklı bölgeleri örneğin sırt veya bacakta oluşan iri yağ bezeleri sıklıkla bu şekilde dağılması ve giderimesi mümkün olmayabilir.
  • Yüzdeki yağ bezeleri nasıl giderilir denilirken aslında çapı 5-10 mm arasında olan ve sıklıkla yüz bölgesinde görülen yağ bezelerinin giderilmesi anlaşılmalıdır. Öyle ki bazen 5-10 cm çapına ulaşabilen gövdede yerleşik yağ bezeleri basit yöntemlerle giderilmesi mümkün olmayıp sıklıkla cerrahi girişim ile çıkarılmaları gerekebilir.
error: Kopyalamak mümkün değil !