Zeytinyağı İle Saç Maskeleri

Sağlıklı ve güzel bir dış görünüşe sahip olabilmenin altın anahtarı bakımlı saçlardır. Parlak ve canlı görünen saçlarınız sayesinde yüzünüze hiçbir şey yapmasanız bile duru güzelliğiniz ile göz kamaştıracaksınız. Ve bu doğal güzelliği elde edebilmek için de yine doğal bir mucizeden yararlanmalısınız. Zeytinyağı saçlarınıza bakımlı bir görünüm verirken, hacim de kazandıracaktır. Tek başına uygulayarak saçınıza masaj yaptığınızda da etkisini gösterebileceği gibi destekleyici ürünler ile de uygulayabilirsiniz. Gelin daha kısa sürede etki etmesine yardımcı olabilmek için uygulayabileceğiniz bazı zeytinyağı saç maskelerini inceleyelim.

 

 

Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Gereken malzemeler:

  • Yarım bardak zeytinyağı
  • Çeyrek bardak bal
  • 3 adet E vitamini kapsülü
  • 1 adet saç bonesi

 

 

Maskenin hazırlanışı:

  • Yarım bardak zeytinyağı ile çeyrek bardak balı karıştırın.

Balınızın türüne göre yapışkanlığı değişeceğinden bu miktarlarda çok yapışkan bir karışım oluştuysa biraz daha zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

  • 3 adet E Vitamini kapsülünü bu karışıma boşaltıp, karıştırın.
  • Bu karışımı özellikle saç uçlarına güzelce yedirin.
  • Ardından saç bonesi takıp, 90 dakika bekleyin.
  • 90 dakikanın sonunda ılık su ve az miktar şampuan ile durulayın.

 

 

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Saçlarınız kısa ise 2 ölçü Hindistan cevizi yağı ile 1 ölçü zeytinyağını karıştırın. Uzun ise bu miktarı aynı oranda arttırın. Bu karışımı tüm saçınıza uygulayıp, elinizle tarar gibi yaparak yaydırın. Ardından bone takıp, sabah uyandığınızda durulayın.

 

 

Zeytinyağı ve Muz Maskesi

Büyük boy bir muzu soyduktan sonra bir kasede güzelce ezin. Muzun üzerine çeyrek bardak zeytinyağı ekleyin. Bunları karıştırdıktan sonra üzerine bir çay bardağı bal ekleyin. Maskeyi bütün saçınıza güzelce yaydırın. Saç bonesi takarak, 30 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın.

 

 

Zeytinyağı, Avokado ve Bal Maskesi

Büyük boy bir avokadoyu bir kasede ezin. Üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Güzelce karıştırdığınız maskeyi nemli olan saçlarınıza iyice yedirin. Özellikle saç uçlarındaki kırılmaları önlemek için o bölgelere ağırlık verin. Saçınıza bone taktıktan sonra maskenin etkisini arttırmak için 15-20 dakika boyunca saç kurutma makinesi ile ısıtın. Ardından saçlarınızı ılık su ile masaj yaparak durulayın.

Zeytinyağı içeren maskelerle saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırın.
Zeytinyağı içeren maskelerle saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırın.
error: Kopyalamak mümkün değil !